Fafnir GRA107RRB ball bearing, made in USA. Missing collar. Acquired in 2016 from a truck shop in Birmingham. Oiled and wrapped in plastic for storage. Unless the original box is pictured it is not included. Functionally new but may have minor shelf marks on non-working surfaces. The bearing pictured is the bearing you will receive.
GRA107RRB Fafnir Ball Bearing NOS Missing Collar Made in USA
$28.99
- New Old Stock
- Free Shipping
- 30 Day Returns
- Made in USA
- Acquired 2016
1 in stock
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 2 in |
| Made in | USA |
| Age Details | Acquired in 2016 |
| Brand | Fafnir |
| Product Manufacturer | The Timken Company |
| Bore | 1.6875 in |
| OD | 3.3465 in |
| Width | 1.4375 in |


