Fafnir GRA103RRB2 ball bearing, made in USA. Missing Collar. We acquired these in 2016 from a truck shop in Birmingham. The bearings have been oiled and wrapped in plastic for storage. Unless the original box is pictured it is not included. These bearings are functionally new but they may have minor shelf marks on non-working surfaces. The bearing pictured is the bearing you will receive.
GRA103RRB2 Fafnir Ball Bearing Missing Collar
$24.99
- New Old Stock
- Free Shipping
- 30 Day Returns
- Made in USA
- Acquired 2016
1 in stock
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 2 in |
| Made in | USA |
| Age Details | Acquired in 2016 |
| Brand | Fafnir |
| Product Manufacturer | Timken |
| Bore | 1.25 in |
| OD | 2.4409 in |
| Width | 0.9375 in |


