McGill CFH-1S Camrol cam follower, in original McGill box. Made in USA. We acquired these in 2016 from a truck shop in Birmingham. The bearings have been oiled and wrapped in plastic for storage. Unless the original box is pictured it is not included. These bearings are functionally new but they may have minor shelf marks on non-working surfaces. The bearing pictured is the bearing you will receive.
CFH-1S McGill Camrol Cam Follower NOS with Box
$11.99
- New Old Stock
- Free Shipping
- 30 Day Returns
- Made in USA
- Acquired in 2016
3 in stock
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 2 in |
| Made in | USA |
| Age Details | Acquired in 2016 |
| Brand | McGill |
| Product Manufacturer | Regal Rexnord |
| Bore | 1.000 in |
| OD | 2.250 in |
| Width | 1.125 in |


